Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’na ait olan okulumuz, 1997 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz, amaçladığı hedef çerçevesinde kendilerine teslim edilmiş öğrencileri emanet olarak gören; yalnızca geçmişin değil geleceğin sorumluluğuna da talip olan bir kadro ile eğitim öğretimine devam etmektedir.

1999-2000 eğitim öğretim yılı Ekim ayında okulumuz Yunus Emre Caddesi 48 Numaralı binaya taşınmış olup halen bu binada iskân etmekte. 
 
Eğitim camiasının gelişimindeki modern koşullar ve gelişmeler ışığında, 2001-2002 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda yabancı dil Ağırlıklı lise öğretimine başlanmıştır. 
 
Modern koşullarda eğitim veren okul binamız yedi katlı olup, alt katında 2 spor salonu, açık kapalı oyun alanları, soyunma giyinme odaları, duş bölümü ve kantin yeri bulunmaktadır. Okulumuzun tamamında 25 derslik, fen fizik, biyoloji -kimya laboratuvarları, interaktif akıllı sınıf ortamları, kütüphane, dil eğitim laboratuvarları, müzik resim odaları, kurucu temsilci odası, okul idareci odaları, rehberlik servisi odası, büro ve muhasebe odası, 500 kişilik yemekhane, çok amaçlı salon ve yemekhane mevcuttur.
 
Günümüz eğitim camiasında özel okulların arttığı süreçte Özel Türk Yurdu Okulları, başarı odaklı, hedeflerini artırarak devem etmekte, gelişim düzeyini artırarak eğitime ve öğretime yeni,  bilimsel yaklaşımlarla katkılar sağlamaya devam etmektedir.
 
OKULUMUZ HAKKINDA
 
 
MİSYONUMUZ
 
Eğitim - Öğretim programlarını, Türk Milli Eğitiminin temel ilke ve amaçlar doğrultusunda ve çağın gerektirdiği bütün imkanları kullanarak uygulamak, öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı ile öğrencilerimizin kendilerini geliştirebileceği bir ortam hazırlamak. Atatürk ilkelerini evrensel bir bakışla bütünleştirebilen, bireysel farklılıkları dikkate alarak kendini, toplumu sürekli geliştiren, değişime açık kendisiyle barışık, sağlıklı, güven duygusu ve özdenetimi gelişmiş ilişkilerde dürüst ve hoşgörülü, Türk Milleti ve Dünya geleceği için sorumluluk almaya hazır bireyler yetiştirmek.
 
VİZYONUMUZ
 
Adımızdan aldığımız güçle, var olduğumuz noktada yeni bir çığır açmak; çağın gerektirdiği kalitede bir eğitim - öğretim ve disiplin anlayışıyla aranılan bir kurum olmak.
 
 
 
 
 

SİTE İÇİ ARAMA